ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

YÜZME BİLMEYEN KALMASIN

Yüzme Bilmeyen Kalmasın16 Ağustos 2016 Salı 09:02

Sıcak geçen yaz günlerinde Midyat Belediyesi çocukların hem serinlemesini hem de yüzme öğrenmesini sağlıyor.

   Midyat Belediyesi tarafından “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” sloganıyla, çeşitli imkansızlıklar nedeniyle denizle buluşamayan, havuza gitme olanağı olmayan 10-14 yaş grubu 300 çocuk için ücretsiz yüzme kursu düzenlendi. Uzman eğitmenler öncülüğünde gerçekleştirilen iki aylık kursta, haftanın beş günü iki saatlik seanslarla çocuklar hem yüzme tekniklerini öğreniyor hem de serinliyorlar. Yüzme öğrenen çocukların servis ücreti, tişört, şort ve yüzme tahtası gibi ihtiyaçları da Midyat Belediyesi tarafından karşılandı.

YARINLARA GÜVENLE BAKSINLAR DİYE ÇALIŞIYORUZ

  Açtıkları yüzme kursu ile ilgili konuşan Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, “Her çocuk tatili hak ediyor, zihnen ve fiziken yoruluyor ve dinlenmeye ihtiyacı oluyor. Çeşitli imkansızlıklar nedeniyle denizle buluşamayan, yüzme öğrenmek isteyen ancak havuza gitme olanağı olmayan çocukların bu fırsattan yararlanmaları için bu kursu açtık. Beklediğimizin üzerinde bir ilgi oldu. Öncelikle çocuklarımızı böyle bir programda yer aldıkları için kutluyorum; anne ve babalarını da çocukların yaz aylarını güzel ve faydalı bir spor dalında geçirmelerini sağladıkları için tebrik ediyorum. Göreve geldiğimiz günden beri belediye olarak attığımız her adımda önceliği çocuklarımıza verdik. Çocuklarımız, güvenle yetişsinler, yarınlara güvenle baksınlar diye çalışıyoruz. Aldıkları eğitimin kalitesinin artması, spor yapabilmeleri, sosyal hayata katılımları, sanatla iç içe olmaları gibi konularda her zaman yanlarında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Fırsat eşitsizliklerini en aza indirgemeye çalışarak eksiklikleri tamamlamaya odaklandık. Fırsat verildiğinde, biraz ilgi ve destekle çocuklarımızın harikalar yaratabildiğini gördük. Bizim ödülümüz onların gözlerindeki parıltıyı görmek. Bu parıltının devam etmesi, çoğalması için çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

ÇOCUKLARA BİR ÖDÜL

Midyat Gençlik Merkezi Müdür Vekili ve Yüzme Kursu Koordinatörü Ercan Alğaç da, Midyat Belediyesi aracılığıyla bu yaz döneminde çocukların yüzme aktivitesiyle buluştuğunu belirterek, “Sosyalleşme çağında bulunan küçük yaşlardaki çocuklarımız için açılan yaz yüzme kursunun koordinatörlüğünü biz üstlendik. Çocuklarımızın eğlenerek öğrenme imkanı buldukları sporların başında yüzme geliyor. Okullarda bir yıl boyunca yorulan ve ders stresini azaltmak için yaz tatilini bekleyen çocuklarımıza bir ödül olarak Midyat Belediye Başkanımız Sayın Şehmus Nasıroğlu bu kursu açtı. Belediye başkanımıza bu imkânı çocuklarımıza sunduğu için teşekkür ediyorum. Sosyal belediyecilik anlayışıyla düzenlenen bu kursta, çocuklarımızın hem yüzme öğrendiğini hem de yeni arkadaşlıklar kazanmalarına olanak sağlandığını düşünüyoruz. Bu sıcak havalarda çocuklarımız havuzun keyfini yaşayarak temel seviyede yüzme öğrenme imkanı buluyorlar.” dedi.

 

Kaynak: Sizinmedya

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM