ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

(YALDO) DOĞUŞ BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

(Yaldo) Doğuş Bayramı kutlama mesajı25 Aralık 2013 Çarşamba 09:29

.

    Midyat Beledi Başkanı Sayın Şehmus NASIROĞLU’ nun (Yaldo) ‘Doğuş Bayramı mesajı

   Tarihi boyunca farklı dinlere ve farklı kültürlere saygıyı esas alarak, farklılıkları bir zenginlik olarak algılayan Turabdin' in her türlü tecellisinde ortak, kadim toplumlardan biri olan Süryani hemşerilerimizle birlikte, barış ve sevgi peygamberi İsa Mesih’in miladının kutlandığı Doğuş Bayramı (Noel)’i, idrak ediyoruz.

    Bu coğrafyada yeşeren hoşgörü medeniyetinin oluşumunda aktif rol üstlenen köklü bir kültürün aziz mirasçıları ve Hz. Mesih'in ilk müminlerinden olma şerefini sinelerinde gururla taşıyan Süryaniler, bu kutsal bayramı müşterek değerler etrafında daha da kenetlenmeyi sağlayan özel bir gün olarak kutlamakta ve tüm insanlığı; bu coğrafyaya özgü müsamaha kültürünün en nadide örneklerinin arz edildiği medeni zenginliğe şahit kılma imtiyazını ikram etmektedir.

  Bu duygu ve düşüncelerle; her rengin, her sesin ve her inancın kendine yer bulabildiği kadim kültüre sahip medeniyetler şehri Mardin'e ve Midyatımıza farklı anlamlar katan değerlerin aziz unsuru olan Mesihi Cemaati’nin ve hemşerilerimin idrak ettikleri (Yaldo) ‘Doğuş Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik eder, huzur, barış ve esenlikler dolu nice bayramlar dilerim.

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM