ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

SURİYELİ SIĞINMACILARA YARDIM

Suriyeli sığınmacılara yardım14 Ocak 2014 Salı 09:15

.

    Midyat Belediyesi Akçakaya Mahallesi'ndeki, Midyat Geçici Konaklama merkezi'ne yerleştirilen Suriyeli sığınmacı vatandaşlara hazır giyim yardımında bulundu.

  Midyat Belediyesi Suriyeli sığınmacılar için düzenlenen yardım kampanyası kapsamında toplanan 650 sığınmacıya hazır giyim kıyafeti dağıttı.

    Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, yapılan yardımlar dolayısıyla yaptığı açıklamada, Suriye'de yaşanan dramın herkesi çok derinden etkilediğini belirtti. Nasıroğlu, “Suriyeli sığınmacı kardeşlerimize ne yapsak azdır. Belediyemizin imkanları ölçüsünde daha önce de çeşitli zamanlarda yardımlar yaptık. Bu kapsamda yardımlarımız sürekli yapılmaktadır. Misafirlerimizin rahat olması için elimizden gelen çabayı yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Sonuçta mağdur bir halk var. ”dedi.

    Belediyenin araçlarıyla topladıkları yardım malzemelerini kampa getiren Belediye Başkan Yardımcısı Cazım Aslan, İnsan Kaynakları ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Şehmus Gümüş, Satın Alma Müdürü Faik Teomay, Belediye Meclis Üyesi Latif Arslan, belediye personeli yardım malzemelerini kampın, AFAD ve Türk Kızılay’ın lojistik birimine teslim ettiler.

   Burada açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Cazım Aslan ise, Belediye Başkanımız Sayın Şehmus Nasıroğlu’un direktifleri doğrultusunda bu yardımların yapıldığını belirterek, “Suriyeli vatandaşlara evlerindeki gibi rahat etmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Belediye olarak halk ve sivil toplum kuruluşların zaman zaman çeşitli yardımlar yapılıyor.  Biran önce Suriye deki iç savaşın sona ermesini arzuluyoruz. Suriye deki yanan ateşin bir an önce son bulmasını istiyoruz”

 Midyat’taki Geçici Konaklama Merkezi’nde yaklaşık 3 bin 500 Suriyeli bulunuyor. 

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM