ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

Öğretmenler Günü kutlaması25 Kasım 2015 Çarşamba 10:21

Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Mekan Taş, ziyaret ettiği öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

   Belediye Başkan Yardımcısı Mekan Taş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Gölcük Mahallesinde bulunan  Özel Can Kardeşler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek, öğretmenlere gül ve kalem seti hediye etti.

  Başkan Taş ziyarette, Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Burhan Yüksel ve Kurucu Temsilcisi Abdurrahman Kardaş eşliğinde sınıfları gezerek, merkezde kalan ve eğitim gören çocuklar hakkında bilgi aldı. Gezdiği sınıflarda öğretmenlerin günlerini kutlayan Taş, daha sonra merkezde eğitim gören çocuklarla yakından ilgilenerek rehabilitasyon merkezi yönetimine ve öğrencilerine başarılar dileyerek, şöyle konuştu.

ONLAR BİZİM ÇOK ÖZEL EMANETLERİMİZ

  Engelli insanlarımıza karşı herkesin yardımcı ve destek olması bir vatandaşlık görevidir. Merkezde uzman eğiticiler tarafından engelli çocuklara eğitim verilerek sosyal hayata yönelik becerileri ve toplumda kendilerini ifade edebilme yeteneklerinin arttırılıyor olması önemlidir. Bu çocuklarımız annelerine ve babalarına aynı zamanda yerel yöneticiler olan bizlere bırakılmış çok özel emanetlerdir. Özel çocuklarımıza verilecek hizmet, her şeyin önündedir. Onlar bizim ve ailelerin dünyada ki imtihanıdır. Özel çocuklarımızın daha huzurlu bir ortamda yaşamlarını sürdürmesi ve iyi birer eğitimle hayata daha sıkı bir şekilde tutunmalarını çok önemsiyorum. Çocuklarımızı bir sanat eseri gibi aşkla işleyen bu kutsal görevi en güzel şekilde ifa etmeye çalışan bütün öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyor öğretmenler günlerini tekrar kutluyorum. Kardaş ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kendilerine olan ilgilerinden dolayı Başkan Taş’a teşekkür etti.

 

Kaynak: Sizinmedya

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM