ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

MİDYAT’TA MUHTARLAR İLE İLÇE PROTOKOLÜ İFTARDA BULUŞTU

Midyat’ta Muhtarlar İle İlçe Protokolü İftarda Buluştu19 Haziran 2017 Pazartesi 09:36

.

 Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu ve Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen iftarda, muhtarlar ile protokol üyeleri bir araya geldi.

  Matiat Otel’de düzenlenen iftar yemeğine, Kaymakam Hüseyin Tekin, Belediye Başkanımız Şehmus Nasıroğlu, Garnizon Komutan Vekili Yarbay Levent Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Dika Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Ak Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan, kurum amirleri, kanaat önderleri ile merkez ve kırsaldaki 72 mahalle muhtarı katıldı.

  Başkan Nasıroğlu ve Milletvekili Miroğlu, iftar yemeğine gelenleri karşıladı ve masaları da tek tek gezerek misafirlerle yakından ilgilendi. İftar yemeği öncesi Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Akşam ezanın okunması ile birlikte çorba, kavurma, pirinç pilavı, ayran, salata ve tatlıdan oluşan iftar yemeği ile oruçlar açıldı.

  Programın açılış konuşmasını yapan Midyat Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Fethi Geçer "Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu ve Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nun vermiş olduğu iftar yemeğine hepiniz hoşgeldiniz. Yardımlarıyla, hizmetleriyle gönülleri fetheden Belediye Başkanımız Sayın Şehmus Nasıroğlu'nun talimatıyla 72 mahallemizin ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere gıda yardımı yapılmıştır. 72 Mahallemiz adına Midyat Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.

 Huşu içerisinde yenilen yemeğin ardından açıklama yapan Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu,  “Bizim yemeğimize katılan herkese candan teşekkür ederiz. Gecenin bu vaktinde uzak köylerden gelen muhtarlarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Bu Ramazan’ın Müslümanlara, halkımıza, Ortadoğu’ya barış getirmesini temenni ediyorum  dedi.

 Milletvekili Miroğlu da, yemeğin ardından yaptığı konuşmada, “Ramazan ayının son günlerini yaşıyoruz. Barış ve huzur içerisinde bir Ramazan ayı oldu” dedi.

  İftar programına katılan Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Nezir Ağırman, “Bu tür etkinlikler çok güzeldir. İnsanlar birbirini görüyor. İnsanlar birbirini tanıyor, kaynaşma oluyor. Çok güzel oluyor böyle. Bu tür etkinliklerin sürekli olmasını istiyoruz.  Eğlence Mahallesi (Köyü) Muhtarı Mithat Deder,  Belediye başkanımız çok iyidir. Bizi iftara çağırdı, Allah hayrını kabul etsin. Allah memleketimize bir hayır versin” dedi. Bağlar Mahallesi Muhtarı Talip Gürbüz  “Çok güzel bir iftar oldu Midyat için. Herkes buraya geldi, toplandı. Burada birlik, mesajlarını güzel verdiler birbirlerine  dedi. Bir yakını ile iftara katılan  Hacı Akbulut  ise,  Çok sayıda vatandaş vardı, kalabalıktı. Allah hayrını kabul etsin. Allah hepimizin orucunu kabul etsin. Hayırlı olsun. Allah devletimizi muhafaza etsin dedi. İftara katılan  Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ağırman  Bu tür etkinlikler çok iyidir. Köylerden gelenler, uzak yerlerden gelenler herkes birbirini ziyaret etti, birlikte oturduk. Mevlit okundu, burada herkes duasını etti, birlikte iftarlarını açtılar. Çok güzel bir şey oldu.

 

 

Kaynak:Sizinmedya

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM