ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

MİDYATLILAR DERNEĞİ, SURİYELİLERE ERZAK YARDIMINDA BULUNDU

Midyatlılar Derneği, Suriyelilere Erzak Yardımında Bulundu 09 Ocak 2014 Perşembe 09:15

.

     Midyat ilçesinde, Suriyeli mülteciler için kurulan Geçici Konaklama Merkezi’ne Midyatlı vatandaşların yardımları devam ediyor.

  Suriye'deki iç savaştan kaçarak Midyat Akçakaya Mahallesindeki Midyat Geçici Konaklama Merkezindeki çadır kente yerleştirilen Suriyeli mültecilere, İstanbul’da faaliyetini sürdüren Midyatlılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, temel gıda maddesi yardımında bulundu.  

  Midyatlılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği adına kadın komisyonu üyesi Nurşen Nasıroğlu, ülkelerindeki iç karışıklıktan dolayı Türkiye’ye sığınan Suriyelilere yardım elini uzattıklarını söyledi. Nurşen Nasıroğlu, “Derneğimizin Bayanlar Komisyonu Başkanı Neviran Delen’in başkanlığında İstanbul’da bulunan dernek üyelerinin katkılarıyla bu yardımları topladık. Birikmiş paramız vardı, Midyat Belediye başkanımız Sayın Şehmus Nasıroğlu’un da katkı ve çabasıyla Suriyeli 110 sığınmacının ailelerine ulaştırdık. Midyatlılar Derneğimize her zaman desteğini esirgemeyen dernek yöneticilerine ve belediye başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”dedi.  

 Geçici Konaklama Merkezi çadır kentteki lojistik çadırlarına getirilen yardım malzemeleri için teşekkür eden Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’de şöyle konuştu. Kaymakam Bingöl, “Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’na Midyatlılar Derneğine ve Başkanın eşine teşekkür ederim. Suriyeli insanlara gelen sadece bu yardımlar değil, bu insanları unutmadığını gösteren, değerli insanların olduğunu gördükçe çok mutlu oluyoruz. Bizler burada her halükarda insanların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Devletimizin yanında dışarıda burada yardım etmek isteyen insanların olduğunu buradaki misafirlerde gördükçe ayrıca mutlu oluyorlar. Sizlerin yardımınız ve desteğiniz yarın ülkelerine gidecek bu insanların bizim ülkemizi hayırseverlikle, iyilikle anmalarına sebep olacak. Ben bu anlamda çok teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.  

  Çocuklarıyla birlikte yardım malzemelerinden alan ve çadır kentte sakinleri yapılan yardımlardan dolayı dernek yetkililerine teşekkür ettiler. 

. dsc_1447.jpg

.dsc_1452.jpg

dsc_1456.jpg

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM