ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

MİDYAT'LI KAHRAMALAR

MİDYAT'LI KAHRAMALAR12 Ağustos 2016 Cuma 09:35

.

MİDYATLI KAHRAMANLAR

1) FETÖ'NÜN 15 Temmuz' daki hain darbe girişimini önlemek için canları pahasına uçaklara, helikopterlere, tanklara ve silahlara Ankara Kızılay da direnenler arasında Midyat Belediye Başkanı Şehmus NASIROĞLU; bu hain saldırı karşısında milletimizle birlikte dayanışmanın en güzel örneğini göstererek canları pahasına bu girişimi engellemişlerdir. Olay esnasında tankları durdururken çekilen video 

2) Terör örgütü FETÖ mensubu askerlerin darbe girişimi sırasında F-16 uçaklarıyla Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yaptığı saldırıda şehit olanlar arasında Midyat Söğütlü Mahallesinden polis memuru Velid BEKDAŞ;

3) Terör örgütü FETÖ mensubu teröristlerin İstanbul Büyükşehir Belediyesine yaptıkları saldırıya eli silahlı darbecilere karşı hiç çekinmeden bu uğurda yaralananlar arasında Midyat Şenköy Mahallesinden Hasan oğlu Halil ALGAN muhtelif yerlerinden ateşli silahla yararlanarak halen tedavi amacıyla İstanbul Bezmialem Hastanesinde tedavisi devam ediyor.

4) Terör örgütü FETÖ mensubu teröristlerin İstanbul Büyükşehir Belediyesine yaptıkları saldırıya eli silahlı darbecilere karşı hiç çekinmeden bu uğurda yaralananlar arasında Midyat Çavuşlu Mahallesinden A.Rahim oğlu Halit AY muhtelif yerlerinden ateşli silahla yararlanarak tedavi amacıyla keza İstanbul Bezmialem Hastanesinde tedavisi devam ediyor.

Ayrıca ;

5)  Diyarbakır Sur İlçe Jandarma Komutanlığınca 18 Şubat 2016 tarihinde icra edilen Mayın EYP araması faaliyeti dönüşünde Kocaköy -Sur Karayolu Ali Bardak köy yol ayrımında bölücü PKK Terör Örgütü mensuplarınca yol tuzaklanan el yapımı patlayıcı maddenin infilak ettirilmesi sonucunda Midyat İlçesi Gelinkaya Mahallesinden Mehmet Zeki oğlu Fatih YENİAY şehit olmuştur.

Şehit olan güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allahtan rahmet ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Midyat halkı olarak demokrasiye sahip çıkma konusunda her zaman olduğu gibi bugün de tüm benliğimiz ile Yüce Türk Milletinin, Devletimizin ve Hükümetimizin yanında olacağız.

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM