ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

MİDYAT'IN İL STATÜSÜ İÇİN HAREKETE GEÇECEĞİZ

MİDYAT'IN İL STATÜSÜ İÇİN HAREKETE GEÇECEĞİZ30 Mart 2017 Perşembe 10:58

.

Midyat’ta, Ak Partiler, birlik, beraberlik ve dayanışma yemeğinde bir araya geldi. Yemeğe, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu ve eşi Nurşen Nasıroğlu, Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, AK Parti ilçe Başkanı Melih Güneştan, Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zeynel Abidin Erdem, Mardin Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Halil El ve partililer katıldı.

KARDEŞLİK İÇİN EVET DİYECEĞİZ

Matiat Otel'deki programda ilk olarak konuşan Midyatlı işadamı ve siyasetçi Murat Nasıroğlu, 16 Nisan’da yapılacak referandumda Midyat’ın yüksek bir oy oranıyla 'Evet' demeye hazırlandığını kaydederek, “Daha büyük bir Türkiye için, bürokrasisi azalmış, devlet işleyişi daha seri olmuş bir Türkiye için, kardeşlik için, hizmetin her tarafa gitmesi için, koalisyonlardan kurtulmak için, Türkiye’nin parasının, Türkiye’nin ana kaynaklarının çarçur edilmemesi için ve liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan için evet diyeceğiz. Devletimizi sevmeyen Avrupa gibi ülkeler, biliyorsunuz Hollanda ne yaptığını ve içerideki ve dışarıdaki Türkiye’nin düşmanları eğer birleşmişlerse demek ki burada Sayın Cumhurbaşkanımız ve ekibi, ve şu anda yapılacak olan referandum da ‘evet’ çıkarsa çok doğru bir iş olur.” dedi.

DESTEĞİNİZ GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYOR

Programın devamında konuşan AK Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan da, 16 Nisan tarihine kadar halkımıza neden ‘evet’ demeleri gerektiğini anlatacaklarını söyleyerek, “Yaklaşık bir aydan beridir hem Milletvekilimiz Sayın Orhan abe, hem de Belediye Başkanımız Sayın Şehmus abe ile beraber ‘evet’ kampanyasını Midyat’tan başlattık. Bir aydan beridir çalışıyoruz. Sizlerin bize göstermiş olduğunuz teveccüh ve destek her zamanki gibi gün geçtikçe çığ gibi büyüyor. Öncelikle sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. Her zaman için, her oturumda, her konuşmamda dile getiriyorum, Ak Parti teşkilatları körü körüne ‘evet’ diyen teşkilatlar değildir. Ak Parti seçmeni ne için ‘evet’ dediğini çok iyi bilen bir seçmendir. Küçüğümüzden büyüğüne kadar ne için ‘evet’ dediğimizi, 18 madde de ne yapmak istediğimizi teker teker, kapı kapı gezip herkese anlatıyoruz.” diye konuştu.

HEDEFİMİZ MİDYAT'IN YÜZÜNÜ AK ÇIKARMAK

Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu da, Midyat’ın daha gelişmiş bir ilçe olmasını arzu ettiklerini, bunun için birlik, beraberlik ve dayanışmaya ihtiyaç olduğunu söyledi. Bu toplantıların yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Nasıroğlu, “Biz Ak Parti’liyiz, biz bir bütünüz. Bir bütünün verdiği bütün kararlara uymak zorundayız. Bizimle çelişen insanları kesip atmamız lazım. Biz çelişmiyoruz. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Tayyip Erdoğan'ın onuru için, ülkenin geleceği için ne yapacağımızı 16 Nisan'da göstereceğiz Allah’ın izniyle. Hedefimiz nedir? 16 Nisan'da Midyat'ın yüzünü ak çıkarmaktır. Midyat’ın yüzünü ak çıkardığımız zaman belki 82 plaka yakalarız. İsterse Mardinlilerin zoruna gitsin, isterse gitmesin. Biz yakalayalım, onlar ne düşünürse düşünsün fark etmez bizim için değerli arkadaşlar. Tek hedefimiz, tek amacımız budur. Midyat hak ettiği yerde değil. Midyat’ın hak ettiği yere gelebilmesi için çok mücadele vermemiz lazım. Bu mücadeleyi kiminle vereceğiz? Sizinle vereceğiz. Siz bize sahip çıktığınız süre içerisinde, biz de elimizden geldiği kadar buradaki bütün yaşayan insanların Türkü, Kürdü, Arabı, Süryanisi Ezidisi ve Ateisti kim olursa olsun biz de ona sahip çıkmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

MİDYAT'IN İL STATÜSÜ İÇİN HAREKETE GEÇECEĞİZ

Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ise, referandum seçiminde Midyat’ın yüzde 82 oy oranına erişmesinin amaçlarına hizmet edeceğini vurgulayarak, şöyle konuştu.Yüzde 82 hepimizin ortak amacına çok hizmet edecek bir oy oranıdır. Yüzde 82 Midyat’ta hedefimiz olsun. Çünkü, daha maalesef diyeyim, Midyat’ın il olması konusunda bir çok dostumuz ikna olmuş değil. Hem benim, hem değerli belediye başkanımızın, ilçe başkanımızın yürüttüğü çalışmalarda biraz bunu gördük. Yüzde 82, işimizi olağan üstü kolaylaştıracaktır. Bundan emin olabilirsiniz. Mardin, Midyat kardeş iki il olarak yola devam edecek. Tabi Mardin’i de unutmuyoruz. Mardin'e de Unesco statüsü yakışır, bize de il statüsü yakışır. Hiç yanlış yorumlamasın kimse, ‘yani Mardin'de işte Ak Parti zayıftır, Mardin’in Büyükşehir statüsünden düşmesi için yapıyorlar.’ Asla böyle bir şey değil. 200 yıldır Midyat şehir koşullarında yaşayan bir ilçemizdir. Bunu herkesin bilmesi lazım. Tarih ile uğraşan arkadaşlarımız daha da iyi biliyorlar. Dolayısıyla hak ettiğimiz bir şey, inşallah bunu da yüzde 82 oyla taçlandırmış olacağız. Reisimizin bu yüzde 82'den sonra çok daha kani olacağına inanıyorum ben. Değerli arkadaşlar, hiç söyleme gerek yok, Türkiye bir arafın içerisinde bulunuyor. Ya geçmiş sisteme saplanıp kalacağız, yani kurumsallaşmasını tamamlayamamış bir ülke, demokrasisi eksik bir ülke, bu kadar güçlü bir liderin elinin, kolunun her zaman çeşitli bahanelerle bağlandığı bir ülke olacak ya da hukukun üstünlüğü, eşitlik, adalet temelinde yeni bir sayfa açacağız. Bu seçim ‘evet’ oyları için bir seçimdir, ama özel olarak da Midyat'ın il statüsünü kazanması için harekete geçeceğimiz bir seçimdir.”

16'SINA KADAR ÇALIŞIN, 82’Yİ ALIN

Programda son olarak konuşan Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zeynel Abidin Erdem, “Ben, Sayın Turgut Özal’ın devlet başkanı olma komisyonun ikinci başkanıydım. Yani bugünkü prova Sayın Turgut Özal zamanında yapılmıştır. Türkiye'yi yürümüyordu. Mesut bey başka şarkı söylüyordu, Turgut bey Köşk’te başka şarkı söylüyordu. Sayın Erbakan söylüyordu, sayın Çiller başkası şarkı söylüyordu. Sayın Çiller başka şarkı söylüyordu, MHP Genel Başkanı başka şarkı söylüyordu ve Türkiye giderek batıyordu. Sizin çocuklarınızın yurtdışına çıkmasını, lisan öğrenmeyi, güzel okullarda okumayı ve bir çok olayı bugün gerçekleştiren ve önümüzü açan bir liderimiz var. Bu liderin aşağı çekmek isteyenler var. Kimlerdir bunlar biliyor musunuz? Sizlerin çocuklarını onların tuvaletini temizlemeye, işçi tutmaya çalışan Almanya’dır, Fransa'dır, İngiltere’dir, Hollanda’dır, Belçika’dır, Amerika'dır. Recep Tayyip Erdoğan'ı aşık olanlara sesleniyorum! Sıkı durun, 16'sına kadar çalışın, 82’yi alın. Plaka sözünü de büyük liderime başta ben gidip yalvarmak üzere arkanızdayım.

 

 

Kaynak:Sizinmedya

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM