ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

MİDYAT BELEDİYESİ'NDEN SEFERBERLİK

Midyat Belediyesi'nden Seferberlik26 Ocak 2017 Perşembe 11:39

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, ‘Büyükşehir Kanunu’ ile ilçenin mahalleleri haline gelen köylerin temizliği için seferberlik başlattı.

Midyat Belediye Başkanımız  Şehmus Nasıroğlu , ‘Büyükşehir Kanunu’ ile ilçenin mahalleleri haline gelen köylerin temizliği için seferberlik başlattı.  Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, ‘Büyükşehir Kanunu’ gereğince ilçeye bağlı mahalleler haline gelen köylerin altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra, çöp sorunlarını çözmek, halka layık ideal yaşam standartlarına uyumlu, toplum ve çevre sağlığı açısından etkin bir hizmet sunmak için çalışanlarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Muhtarlık İşleri Müdürü Fethi Geçer ile Temizlik İşleri Müdürü Serkan Yavuz’un gözetiminde Sarıköy Mahallesi’nde, yaklaşık 50 kişilik belediye temizlik personeli tarafından yapılan temizlik çalışmalarının ardından mahallenin farklı noktalarına 20 adet çöp konteynırları bırakıldı.

ÖRNEK BELEDİYEYİZ

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, sadece kent içerisinde değil, kentin tüm alanlarında çalışmalar yaptıklarını belirterek, Eski köy ve beldelerimiz mahalle olduktan sonra bu yerleşim birimlerimizdeki çalışmaları Midyat Belediyesi olarak biz yapmaktayız. Bugüne kadar kırsal mahallelerimizde meydan düzenlemeleri, alt yapı ve üst yapımları, park çalışmaları, peyzaj çalışmaları gibi pek çok çalışma yaptık. Bu çalışmalarımız aciliyet durumuna göre peyder pey yapılmaya devam edeceğiz. Bugün de bu çalışmalarımıza ilave olarak çöp konteynırı dağıtımı yapıyoruz. Tespiti yapılan köylerin konteynırları köy muhtarı ile irtibata geçilerek teslim ediliyor. Her alandaki çalışmalarımızda olduğu gibi çevre ve temizlik konusunda da birçok belediyeye örnek olacak faaliyetlerimiz var. Bu hizmetlerin hepsi halkımız için hepimize hayırlı uğurlu olsun.

 DAHA TEMİZ BİR MİDYAT İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Midyat Merkez dahil olmak üzere 72 mahallenin düzenli olarak temizlendiğini ve çöplerinin alındığını vurgulayan Midyat Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Fethi Geçer de, şöyle konuştu “Midyat’ı daha yaşanılabilir, temiz ve modern bir kent haline getirmek için Belediye Başkanımızın önderliğinde faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Başkanımız yapar, O’nlar konuşur. Sarıköy Mahallemizde alt yapı kanalizasyon çalışması ve üst yapı kilitli parke çalışmaları tamamlandı. Şimdide mahallemizdeki tüm çöplerin toplanmasının ardından belli noktalarına çöp konteynırları bırakıyoruz. Sarıköy Mahallemize ilk defa çöp konteynırlarına kavuşmuş oldu. Vatandaşların öncelikle çöplerini konteynırlara atmaları gerekiyor. Köylerimize dağıtılan çöp konteynırları onların hizmetine emanet edilmiştir. Köylülerin bu konteynırlara sahip çıkılmasını istiyoruz.

KAPILARIMIZA İLK KEZ ÇÖP KONTEYNIRI GETİRİLDİ

Yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getiren Sarıköy Mahalle Muhtarı Murat Akıncı ise, kapılarına ilk kez çöp konteynırı getirildiğini ifade ederek, “Başta Belediye Başkanı Sayın Şehmus Nasıroğlu ve personeline teşekkür ediyoruz. Belediye başkanımızdan, çalışanlarından ve çalışmalarından çok memnunuz. Midyat Belediyesi’nin mahallemizin tüm sorunlarıyla büyük bir titizlikle ilgilendiğini görüyoruz. Sayın Başkanımızın sorunlarımızla ilgilenmesi bizleri daha çok memnun etti şeklinde konuştu.

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM