ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

MİDYAT BELEDİYESİ PROJELERİ MESLEK ÖĞRENİRKEN GELİRDE ELDE ETTİRİYOR

Midyat Belediyesi projeleri  Meslek öğrenirken gelirde elde ettiriyor30 Mart 2015 Pazartesi 00:36

.

     Midyat Belediyesi, Türkiye İş Kurumu ve Halk Eğitim Merkezi'nin ortak yürüttüğü proje kapsamında açılan, kuaförlük, makyaj ve cilt bakım kursuna katılan 25 genç kız, 4 ay boyunca eğitim alacak

   Midyat ilçesine bağlı Acırlı Beldesi'nde, Midyat Belediyesi, Türkiye İş Kurumu ve Halk Eğitim Merkezi'nin ortak yürüttüğü proje kapsamında 25 genç kız, 4 ay boyunca  , kuaförlük, makyaj ve cilt bakım kursuna katılarak eğitim alacak.

 KIZLAR YÜKSEK PERFORMANS GÖSTERİYOR

    Usta öğretici Mence Gümüş'ün cilt bakımı, yüze maske yapma, saç bakımı, saç kesimi ve saç boyama gibi teknikleri öğrenen genç kızlar, kurs sırasında verilen bilgileri çok dikkatli dinliyor. Kursiyerlerin kısa sürede beklenenin üzerinde performans sergilediğini belirten kurs eğitmeni Mence Gümüş, "4 aylık kurs süresinde kursiyerlerimize güzelleşmenin püf noktaları, cilt bakımı, yüze maske yapma, saç bakımı, saç kesimi ve saç boyama teknikleri ile ilgili konuları öğretip, meslek sahibi yapıyoruz. Bu kursu başarıyla tamamlayanlara Halk Eğitimi Merkezi'nce kurs bitirme belgesi verilecektir. İsteyen kursiyerler, bu belge ile iş yeri açabilecek" dedi.

 ŞİMDİDEN PARA KAZANMAYA BAŞLADILAR

  Kursun çok verimli geçtiğini söyleyen kursiyerler Merve Pala ve Fatma Selen, öğrendiklerini evde uygulama imkanı bulduklarını kaydederek, komşulara yaptıkları saç bakımıyla para kazanmaya başladıklarını ifade etti.

  Midyat Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Şehmus Gümüş ortaklaşa düzenlenen kadın istihdamı ve meslek edindirme projelerine her geçen gün bir yenisini eklemeye çalıştıklarını söyledi.

İŞSİZ GENÇLERİMİZ MESLEK EDİNECEK BÖYLELİKLE

   Ayrıca Gümüş,"İlçemizde en çok ihtiyaç duyulan mesleklerden biri olan kuaförlük kursunu Acırlı Beldemiz'de açtık. Kurs açıldığı günden beri büyük ilgi görüyor ve taleplerin artması üzerine yeni bir kurs daha açabiliriz. İşsiz vatandaşlarımızın, gençlerimizin, hanımların meslek edinmesi, ülkemizdeki işsizliğin azaltılması, meslek sahibi insanların artması açısından çok önemli. Özellikle hanımların kendi geçimini sağlayacağı, ayakları üzerinde durabilecekleri bir mesleğe sahip olabilmelerini önemsiyoruz. Meslek öğrenmeye çalışan genç kızlarımız ayrıca 4 ay sürecek kurs süresince İŞKUR'dan 20 lira yevmiye alacak" diye konuştu.

 

Kaynak:Sizinmedya

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM