ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

Mevlid Kandili Kutlama Mesajı12 Ocak 2014 Pazar 23:00

.

   Başkanımız Şehmus NASIROĞLU, Mevlid Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada, Hz. Muhammed'in binlerce yıllık geçmişe uzanan insanlık tarihi boyunca gelen peygamberler silsilesinin sonuncusu olduğunu, barış ve hoşgörü dini İslamiyet'i müjdelediğini belirterek şu ifadelere yer verdi: "Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrif ettiği gece olarak kutladığımız Mevlid Kandili, akrabalık ve kardeşlik duygularımızı güçlendirecek en değerli gecelerdendir.

  O tüm hayatı boyunca insanoğluna toplumsal barışı, kardeşliği, adaleti ve eşitliği hedeflemenin yanında çatışmanın yerine insanların huzur içerisinde yaşayabilecekleri bir dünya kurmayı öngörmüştür. Bu nedenle Peygamber Efendimiz'i sevmek ve onu örnek almak; onun, insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak ve tüm davranışlarımızı onun güzel ahlakı ve tavsiyelerine göre şekillendirmek bu noktada çok büyük önem arz etmektedir.

  Bu duygu ve düşüncelerle Sevgili Peygamberimiz'in dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili'nin insanlığa sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini, Sevgili Peygamberimiz'i daha iyi tanımamıza vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz eder, başta milletimizin ve tüm İslâm aleminin Mevlid Kandili'ni kutlarım."

 

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM