ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

MESİRE ALANINA 5 BİN ADET FİDAN DİKECEK.

Mesire Alanına 5 bin adet Fidan Dikecek.06 Mayıs 2016 Cuma 08:37

Midyat Belediye Başkanımız Şehmus Nasıroğlu, ilçedeki eski çöp alanını mesire alanına dönüştürmek için alana 5 bin adet fidan dikeceklerini söyledi.

  Midyat Belediye Başkanımız  Şehmus Nasıroğlu’nun talimatıyla, yıllardır belediye tarafından çöplük alanı olarak kullanılan Nusaybin yolu üzerindeki eski çöp depolama alanın da yeniden çevre düzenlemesi yapılarak yeşillendirme çalışmalarına hız verdi.  Belediyede görevli Çevre Mühendisi Serkan Yavuz ve Ziraat Mühendisi Ömer İşler tarafından yürütülen çalışma kapsamında eski çöp depolama alanına şuana kadar bölgede ‘İran Çamı’ olarak bilinen bin 200 adet ‘Elder’ fidanı dikilerek yeşillendirme çalışması yapıldığı bildirildi.

GÜZELLİKLERLE ANILACAK

   Başkan Nasıroğlu, Nusaybin yolu üzerinde daha önce çöp depolama ve biriktirme yeri olarak kullanılan alanda çöp dökülen yerlerin ıslah edildiğini ve toprak düzenlemesinin yapılarak bu alanın ağaçlandırma alanı olarak yeniden Midyatlılara kazandırıldığını belirterek, Eski çöp alanında kentin en güzel piknik ve mesire alanlarından birini yapmak için çalışmalara başladık. Toprak temizlendi. Ağaçlandırma alanı olarak gerekli düzenleme yapılarak ilk etapta 5 bin fidan dikimi gerçekleştirildi. Koku ve hastalık yuvası olan eski çöp alanı bundan böyle ağaçların gölgesinde piknik yapılacak alanlara dönüştürüldü. Yıllarca kötü koku ve pislikle anılan bu yerin güzelliklerle ve geleceğin cazibe merkezlerinden biri olarak anılmasını istiyoruz. Midyat halkına hayırlı olsun  dedi.

 

Kaynak: Sizin Medya

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM