ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

İŞ-KUR İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE MİDYAT BELEDİYESİ 140 KİŞİYE UMUT OLDU

İş-Kur İl Müdürlüğü ile Midyat Belediyesi 140 kişiye Umut Oldu23 Ağustos 2013 Cuma 11:45

.

     Midyat’ta, İş-Kur İl Müdürlüğü ile Midyat Belediyesi tarafından açılan 140 kişilik kontenjan için 1.350 kişi başvuruda bulundu. Midyat Belediyesi’nde 9 ay süreyle çalıştırılmak üzere alınacak 140 ‘temizlik işçisi’, alımı için bin 500 kişi başvurunca noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Yapılan kura çekimi sırasında içerde ve kapı önünde oluşan yoğunluk nedeniyle kısa süreli izdiham yaşandı. Sigortası yatırılarak asgari ücretten maaş alacak olunması talepte artış olmasına sebep olurken genç yaşlı herkesimden insanın müracaat etmesi ise gözlerden kaçmadı.

 

SALONU İŞSİZLER DOLDURDU

       İşkur Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Toplum Yararına Çalışma’ projesi çerçevesinde, Midyat Belediyesi’nce çevre düzenlemesi, çevre temizliği, alt yapı ve üst yapı çalışmalarında 9 ay süreyle çalıştırılmak üzere 140 ‘temizlik işçisi’ kontenjanı ayrıldı. Asgari ücret verilecek olan iş için yapılan duyurunun ardından 1.350 kişi İşkur’a başvuruda bulundu. Talebin yoğun olması üzerine, bugün Orta Çarşı Mahallesi’nde bulunan Belediye Sosyal Tesisleri’nde yapılan kura çekimine katılan işçi adayları ve aileleri, çekiliş boyunca heyecanlı dakikalar yaşadılar. Midyat Noteri Tuncer Boyacı huzurunda yapılan kura çekimine, iş başvurusu yapan yüzlerce kişi kurada adlarının çıkmasını heyecanla saatlerce bekledi. Kura öncesi açıklama yapan Midyat Belediye Personel Müdürü Şehmus GÜMÜŞ “İş bulma ve çalışabilme umuduyla salonumuzu dolduran tüm vatandaşlarımızı canı gönülden selamlıyorum” diyerek, kura çekimine katılan tüm adaylara şans diledi.Başvurunun talebin üzerinde gerçekleşmesinden dolayı noter huzurunda kura çekimi yaptıklarını belirten Midyat Belediyesi Personel Müdürü Şehmus GÜMÜŞ “Belediyemizde istihdam edilecek 140 kişiye, 9 ay boyunca asgari ücret ödenecek ve SSK primleri İş Kur tarafından karşılanacaktır. Amacımız gençlerimize, bu proje sayesinde iş imkânı sunmak” dedi.

 

İŞSİZLİK SORUNU KISMEN DE OLSA ÇÖZÜLECEK

         140 kişinin belediye bünyesinde çalıştırılacağını ve yöredeki işsizlik sorununun kısmen de olsa çözüleceğini vurgulayan GÜMÜŞ, Kura çekimine yoğun katılım oldu. Normalde bu kadar yüksek bir başvuruyu beklemiyorduk, bizde şaşırdık. Midyat’ta belki de tarihinde ilk kez bir iş başvurusuna bu kadar yüksek bir başvuru yapılıyor. Noter huzurunda çekiliş yapılacak ve inşallah herkesin gönlüne göre bir çekiliş olur. Buradaki amaç yöredeki işsizlik sorununa kısmen de olsa bir çözüm bulunmasıdır. Bu programla birlikte ilçemizdeki temizlik sorununa kısmen çözüm bulunup aynı zamanda da işsiz gençlerimize de istihdam sağlanmış olacak diye konuştu.Konuşmanın ardından noter huzurunda yapılan kura çekiminde Midyat Belediye Başkanımız Sayın Şehmus NASIROĞLU ilk işçi için kurayı çekti. Daha sonra Midyat Noteri Tuncer Boyacı tarafından yapılan kurayla başvuru yapan 1.350 kişi arasından 140 kişi belirlendi. Belirlenen kişilerin 16.09.2013 tarihinde işe başlayacaklar.

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM