ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

ENGELLİLERE SAHİP ÇIKMALIYIZ

ENGELLİLERE SAHİP ÇIKMALIYIZ31 Ekim 2014 Cuma 08:55

.

     Bedensel engelli İbrahim Akçay, belediye hizmet binasında Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, tarafından kendisine hediye edilen motosikleti almanın mutluluğunu yaşadı.

    Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu örnek bir davranışa imza atarak, Dargeçit’e bağlı Altıyol Köyü’nde ikamet eden bedensel engelli İbrahim Akçay’a motosiklet hediye etti.

   Nasıroğlu’nun bu hediyesi sonrası memnun ve mutlu olduğu gözlenen Akçay, uzun yıllar boyunca rahatça gezip dolaşamadığını söyleyerek “Maddi imkânsızlıklar yüzünden alamadığım bu aracın bana hediye edilmiş olmasından dolayı çok mutluyum. Sayın başkanımıza teşekkür ediyorum.  Bana ihtiyacım olan bu motosikleti hediye etti. Artık çok rahat bir şekilde istediğim yere gidebileceğim.” dedi.

ENGELLİLERE SAHİP ÇIKMALIYIZ

  Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Midyat Belediyesi olarak bu güne kadar farklı türden engelli araçları ile pek çok engelliye çare olmaya çalıştıklarını ifade etti. Nasıroğlu, engelli vatandaşların günlük hayatlarında büyük yaşama kolaylığı sağlayan bu araçlar sayesinde kendi başlarına çok daha rahat hareket edebildiklerini söyleyerek, “İbrahim kardeşimize imkanlarımız dahilinde bir araç aldık. Güle güle kullanmasını diliyorum. Engelli vatandaşlara toplum içinde sahip çıkmalıyız. Onlara toplum içinde önemli ve değerli olduğunu hissettirmeliyiz. Her birey birer potansiyel engelli adayıdır. Belediye olarak her zaman ihtiyaç sahiplerinin, mağdurun, düşkünün, engellinin yanındayız. Bizler belediye olarak vatandaşlarımızın dertlerinin takipçisiyiz. Bu tür yardımlarımız program dahilinde devam edecek” dedi.

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM