ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN MARDİN’DE

Cumhurbaşkanımız Erdoğan Mardin’de06 Mayıs 2015 Çarşamba 09:40

.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mardin'de düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, siyasi partilerin asgari ücret vaatlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, bu vaatlerle ilgili "Asgari ücret açık artırmaya çıkarıldı var mı alan? Böyle bir şey olur mu dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Partimizi kurarken buralara geldim kanaat önderlerini topladım ve sordum onlara bizden ne istiyorsunuz? Siz şu Güneydoğu'dan olağanüstü hali kaldırın bize yeter dediler ve bizim ilk işimiz bunu kaldırmak oldu değerli kardeşlerim Kürt kardeşim istedi diye kaldırdım.

KAN AKAN MUSLUKLAR

Bu terör örgütü yoktu onların isteği ile olmadı. Van'da billboardlarda bunların musluklarından kan akıyor, kan. Hamdolsun bizim musluklarımızdan berrak su akıyor, su. Farkımız bu. TRT Kürdi 2009 yılından beri yayında. Cezaevlerinde anneler evlatları ile Kürtçe konuşamıyordu bunu biz hallettik bu bölgede bu kadar hastane yaptık okul yaptık bu beyefendiler zorladı diye mi?

KÜRTÇE KİTAP BASILAN DÖNEM

Kürtçe konuşma ve Türkü söylemenin yasak olduğu gündem devletin kurumlarının Kürtçe kitap bastığı döneme geldik. Türkiye ret, inkar ve asimilasyon politikaları uyguluyor muydu? Onlara rağmen bunları değiştiren biz olduk. İnsanları kimliklerine göre ayrıma dönemi geride kaldı inanmayan Mardin'e gelip inanç temsilcilerine sorsun. Burada Müslüman, Süryani ayrımı kaldı mı?

İmam Hatip okulları meslek liseleri hepsi artık eğitim özgürlüğü dört dörtlük var bundan sonrası size ait başaracaksınız. Artık sizleri üniversitelerde birilerine de ispat etmelisiniz.

ESKİ TÜRKİYE-YENİ TÜRKİYE

Biz Türkiye'de hem demokrasi hem de ekonomi alanında reformlar yaparken bu sorunları çözmenin mücadelesini verdik eski Türkiye'nin alışkanlıklarını değiştirmek kolay olmadı milletimizin desteği ile sorunları birer birer çözüm yoluna koyduk. Önümüzde almamız gereken çok yol var. Şimdi 181 üniversitesi olan bir Türkiye var 26 havalananına olan bir Türkiye'den 53 havalananı olan bir Türkiye var. Hakkari havalananına iki yıl gecikti neden biliyor musunuz? Bölücü terör örgütü temsilcileri müteahhitleri tehdit etti. Siyasi parti ise her zaman sessiz kaldı.

"BUNLARA BEŞ KOYUN VERİN GÜDEMEZLER"

Hafta sonu Batman'da idim Batman ve Diyarbakır Belediye Başkanlarının havalananına gelecekleri söylendi bende bu şekilde olur makamlarında kendilerini ziyaret ederim dedim. Tabi talimatı yukarıdan alınca ikisi de gelmedi ben milletimin verdiği yetkiyi bunlara çiğnetmem bugün yine Siirt ve burada da aynısı oldu beyefendilerin işi çıkmış. Bu şekilde olursa kusura bakmasınlar protokol nedir bilecekler. Bunlara beş koyun verin güdemezler çünkü kin ve nefret üzerine inşa edilen bir yapıları var.

"KABEN NERE ONU SÖYLE"

Şimdi kalkmışlar seçimden sonra şöyle olur böyle olur diye hem bölge halkını hemde seçim sandığını tehdit altına alıyorlar bu iş böyle yürümez baskı ile olmaz. Çıkmış diyorlar ki biz kimseyi tehdit etmiyoruz tehdit edilen varsa gelsin yanımıza. Bu millet diğer dinlere olan saygını değil Kaben nere onu merak ediyor. Asıl sen önce kendi Kaben nere onu söyle. Kendi adaylarından biri çıkıyor diyor ki partim Zerdüşt dinini ilan etse ben ona rağmen oradan aday olurum bu iş öyle listenden göstermelik müftü aday ile olmaz. Bir zamanlarda bu anamuhalaefetin eskileri Kabe Arapın olsun bize Çankaya yeter diyorlardı.

YENİ ANAYASA VE BAŞKANLIK SİSTEMİ

Kardeşlerim yeni Türkiye için yeni anayasa ve başkanlık sistemi için biz artık bir kararlı yoldayız ne kadar çırpınsalar boş ok yaydan çıktı hedefine mutlaka ulaşacak. 27 Nisan bildiri ile eski Türkiye yolundan gittiler biz dik durunca sonra 367 diye bir garabeti Meclis'te karşımıza çıkardılar. Biz Allah'ın huzurunda rükuda eğilmekten başka hiçbir makamda eğilmedik bu can bu bedende oldukça kararlılıkla yürüyeceğiz. Yeni Türkiye'ye evet mi, yeni anayasaya evet mi, başkanlık sistemine evet mi?

"ASGARİ ÜCRET AÇIK ARTIRMAYA ÇIKARILDI VAR MI ALAN"

Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız. İnşallah kapsamlı anayasa değişikliği ile bu yolun önünü açacağız. Sakın ha yanlışa düşmeyelim. Asgari ücret açık artırmaya çıkarıldı var mı alan? Böyle bir şey olur mu? Dün akşam bir kanalda SGK'nın 90'lı yıllardaki halini izledim yanlış iğne, yanlış tedaviler SSK'nın genel müdürü orada duruyor rahmetli Savaş Ay soruyor verdiği cevabı gördünüz değil mi gülüyor. Bu çileleri biz de çektik şimdi böyle bir şey var mı? İstediğiniz hastaneye gidip ilacınızı alabiliyor muzunuz? Artık devlet vatandaşının hizmetinde eksikliklerimiz var ama bunları da aşacağız gereken cevabı gereken yere hep birlikte vereceğiz.

 

Kaynak: Ensonhaber

 

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM