ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ŞEHMUS NASIROĞLU, 72 MUHTAR İLE BİR ARAYA GELEREK KÖYLERİNİN SORUNLARI VE ÇÖZÜM NOKTASINDA TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

Belediye Başkanımız Şehmus Nasıroğlu, 72 muhtar ile bir araya gelerek köylerinin sorunları ve çözüm noktasında toplantı gerçekleştirdi17 Ocak 2018 Çarşamba 08:48

.

   Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, 72 muhtarı ile bir araya gelerek köylerinin sorunları ve çözüm noktasında toplantı gerçekleştirdi. Başkan Nasıroğlu, belediye hizmet binasında düzenlenen toplantıda, 72 muhtarın mahalleleriyle ilgili sorunlarını tek tek dinledi.

  Toplantıya, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tevfik Baysal, Ak Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan, Muhtarlık İşleri Müdürü Fethi Geçer, İmar İşleri Müdürü Murat Akgün, Belediye Sosyal İşler Müdürü Şehmus Gümüş ve muhtarlar katıldı.Yaklaşık  2 saat süren toplantıda bütün muhtarları tek tek dinleyerek isteklerini not aldıran Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, gündeme gelen sorun ve eksikliklerin ilgili kurum amirlerince takip edilmesi ve çözüm odaklı çalışmalar yapılması yönünde talimat verdi. Başkan Nasıroğlu, toplantının ardından mahalle muhtarlarına yemek ikram etti. Düzenlenen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Midyatlıların yaşam standartlarını yükseltmek, Midyat insanını daha mutlu etmek ve hizmet kervanını eksiksiz yürütmek adına bu toplantıları düzenlediklerini kaydederek, mevcut sorunların çözümü konusunda belediyenin bütün imkanlarını kullanacaklarını söyledi.  Başkan Nasıroğlu şunları dile getirdi: “Köylerde kanalizasyonun olmayışı bizim bütün hizmetleri yapmamızı engelliyor. Kanalizasyon olsa bir program yapıp senede en az 10-12 köyü komple bitireceğiz. Biz ne yapabiliriz, ben ne yapabilirim, belediye ne yapabilir? Onu bizden isteyin. Olanaklarımız çerçevesinde bizden ne istersen, çöp varsa çöp söyleyin, okul yolları varsa okul yolunu söyleyin, taziye evlerinin etrafı varsa taziye evlerini söyleyin. Bu memlekete, bu ülkeye, bu Midyat’a, bu Doğu’ya, Güneydoğu’ya, Kürt halkına, Hıristiyan halkına, Mıhallemiler’e, Estelliye, nasıl hizmet yapacağız onun hesabını yapalım. Şeref için bu görevi yapıyoruz, devlet için yapıyoruz, millet için yapıyoruz. Ülke için yapıyoruz. Hiç kimseye minnetimiz yok. Yeter ki birbirimize karşı saygıda, sevgide kusur yapmayalım” dedi.

   Toplantıya katılan Oyuklu (Taka) Köyü Muhtarı Celal Delen, “Bugün önemli bir gündü. Köylerin sorunlarının tamamını Başkana anlattık. Başkana da teşekkür ediyoruz, bizi dinledi. İnşallah bu sene köylerimizin tüm sorunlarını giderecek” dedi.

  Turgalı (Xirbeh) Köyü Muhtarı Mehmet Şükrü Bulut, “Gördüğünüz gibi hepimizin sorunları çoktu. Herkes kanalizasyon istiyor, herkes parke taşı istiyor, herkes şehirde olan her şeyi köylerinde de istiyor. Tabi ki bu da ağır bir yüktür. Biran da Başkanın tüm bunları dört dörtlük köyümüze yapmasını istersek ve bu yükü boynuna koyarsak olmaz. Ama belediyenin imkanları çerçevesinde hepimize, köylere hizmet yaparsa memnun oluruz” dedi.

   Merkez Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Abdurrahim Aktaş da, “hayatta olduğumuz sürece sorunlar zaten olacaktır, bizlerinde onları çözmesi lazım. Bunları çözmek için de bir araya, yan yana gelmemiz, konuşmamız, bu şehrin sorunlarını çözmemiz gerekiyor” dedi.

  Kayalıpınar (Mikre) Köyü Muhtarı Hüseyin Ağırman, “Bu toplantı bizler için çok önemliydi, isteklerimizi dile getirdik. Başkana teşekkür ediyoruz. Başkanımızdan memnunuz” dedi.

  Adaklı (Kefsur) Köyü Muhtarı Bahrem Alkan, “Çok memnunuz, başkanımızı da seviyoruz. Başkanımız ne derse onun gibiyiz. Bu toplantıyı biz muhtarlar için yaptı, ona teşekkür ediyoruz” dedi.

  İkizdere (Dibane) Köyü Muhtarı Şükrü Arslan, “(Toplantı) çok iyiydi, onlara teşekkür ediyoruz. Başarılı geçti” dedi.

  Yemişli (Enhil) Köyü Muhtarı Mahsum Küçükaslan, “Çok iyiydi, tüm köylere hayırlı olsun. Midyat belediye başkanımızda güzel konuştu. Teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

Kaynak:Sizinmedya

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM