ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN'DEN, MİDYAT MYO MÜDÜRÜNE ZİYARET

Belediye Başkanı Şahin'den, Midyat MYO Müdürüne ziyaret28 Kasım 2019 Perşembe 14:24

Midyat Belediye Başkanı Şahin'den, Midyat MYO Müdürüne ziyaret

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Mardin Artuklu Üniversitesi Midyat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Ekrem Akman'ı ziyaret etti.

 

Belediye Başkanı Şahin, üniversite eğitiminin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olduklarını ifade ederek, belediye olarak ellerinden gelen desteği verdiklerini söyledi.
 
 
Şahin, “Bu anlamda üniversiteleşme konusunda önemli hedefleri olan Midyat’ımızı, yüksekokul ve fakülteleri ile de geleceğe hazırlamak zorundayız. İlçemize bir de devlet üniversitesi kazandırılması konusunda çalışmalarımız sürüyor. Belediye Başkanlığı olarak üzerimize düşen bir görev varsa yapmaya hazırız. Fakülte kampüsünü bir an önce hayata geçirmemiz lazım. Belediye olarak, altyapıdır, elektrik, su üstleniriz. Biz elimizden geleni yapmaya çalışacağız.” Dedi. 
 
 
Turizm anlamında, yeraltında bulunan mağaraları gün yüzüne çıkaracaklarını kaydeden Şahin, “Kültür Bakanlığına müracaat ettik. İşlemler devam ediyor. Esentepe ilkokulunun bulunduğu kesiminde bulunan yeraltı şehri hayata geçireceğiz. İlçemize gelen turistlerin bir iki gece konaklayabilecekleri ve cazip hale getireceğimiz çalışmalarımız var.” diye konuştu. 
 
 
Midyat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Ekrem Akman ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, akademik anlamda belediyeye destek vereceklerini söyledi. 
 
 
Akman, “Midyat Meslek Yüksek Okulu 12 yıldır hizmet veren bir okul. Ülkemizin değişik il ve ilçelerinde onlarca öğrencimiz bulunuyor. Osmaniye, İzmir’den gelen öğrencilerimiz var. Akademik anlamda Meslek Yüksel Okulu olarak Midyat belediyesine her türlü desteği vermeye hazırız.” Dedi. 
 
 
Başkan Şahin, daha sonra yüksekokulda öğrenim gören öğrencilerle de sohbet etti.
 
YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM