ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

BAŞIBOŞ EŞEKLER TOPLANARAK BARINAKTA KORUMAYA ALINDI.

Başıboş Eşekler Toplanarak Barınakta Korumaya Alındı.05 Ocak 2016 Salı 08:51

Midyat Belediyesi, kar yağışı ve dondurucu soğuk nedeniyle perişan halde olan başıboş eşekleri toplayarak, barınakta korumaya aldı.

    Belediye Başkanımız  Şehmus Nasıroğlu’nun talimatıyla, açlıktan ve soğuktan kurtarılan başıboş eşekler, kış boyunca belediyenin geçici hayvan barınağında kalacak.

    Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, ilçe merkezi ve köylerde sahiplerince terk edilen ve kar yağışı sebebiyle zor koşullarda yaşayan 50 civarındaki eşek tek tek toplanarak, geçici hayvan barınağında korumaya alındı. Barınakta görevli 3 kişilik belediye personelince her gün düzenli olarak hayvanların yemi veriliyor ve bakımlarını yapılıyor.

   Midyat Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Fethi Geçer, topladıkları başıboş hayvanları barınakta barındırdıklarını,  beslediklerini ve koruduklarını söyleyerek, barınağın adeta havyanlar için bir huzurevi görevini üstlendiğini anlattı.  Bölgede soğuk havanın dışarıda kalan hayvanları çok etkilediğini belirten Geçer, Belediye Başkanımız Sayın Şehmus Nasıroğlu’nun talimatıyla belediyemiz sınırları içinde bulunan 72 mahallemizdeki sahipsiz eşekleri hem donmamaları hem de bu soğuk kış günlerinde doyurmak için toplayarak hayvan barınağımıza getirdik. Her gün düzenli olarak yemlerini veriyoruz ve bakımlarını yapıyoruz. Hayvanlar bu soğuk havalarda, yerdeki kar nedeniyle yiyebilecekleri bir şeyde olmadığından belki de telef olacaklardı. Elimizden geldiği kadar bunlara ikinci bir yaşam hakkı verdik  ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Sizinmedya

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM