ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

BAŞBAKAN SAYIN AHMET DAVUTOĞLU’NUN MİDYAT ZİYARETİNE İLİŞKİN ACIKLAMA

 Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Midyat Ziyaretine İlişkin Acıklama10 Şubat 2016 Çarşamba 23:23

Midyat Belediye Başkanımız Şehmus Nasıroğlu'ndan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Midyat ziyaretine ilişkin ilk yorum geldi.

   Başkanımız Nasıroğlu, Midyat’a gelen Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun müjdelediği Midyat-Estel yolunun kamuoyu tarafından memnuniyetle karşılandığını belirterek, “Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, sosyo kültürel yapısıyla halen dünyanın ilgisini çeken farklı dinlerin ve kültürlerin bulunduğu Midyat’ımıza Başbakan’ımızın gelmesi bizleri hem sevindirmiş hem de onure etmiştir. Burası hem Türkiye Cumhuriyetinin hem de Ak Parti’nin kalesidir. Buranın değerini hem devlet büyüklerimizin hem de Ak Parti’nin bilmesi önemlidir. Tarih boyunca Midyat’a 20 yılda bir, 30 yılda bir ya bir bakan geliyordu yada gelmiyordu. Fakat şimdi, 3-4 yıldan beridir iki defa Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı  ve geçtiğimiz Cuma günü Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nu Midyat’ta ağırladık. İnşallah bu ziyaretler Midyat’ın hak ettiği yatırım payı almasına ve tüm milletimiz için hayırlara vesile olur” dedi

MİDYAT’IN EN ACİL İHTİYAÇLARINI TALEP ETTİK

   Başbakan’a sunulan yatırım projeleri hakkında bilgi veren Nasıroğlu, yatırımlar konusunda Başbakan Davutoğlu’nun kendilerine söz verdiğini hatırlatarak, talep ettikleri bazı projelerden şöyle söz etti.

    Ziyarette Sayın Başbakanımızdan modern bir Midyat için kentin acil ihtiyaçları olan Midyat Estel Yolu ile Fakülte ve Yüksekokul yeri için tahsis edilen alanda alt yapı çalışmasının başlatılmasını talep ettik. Yıllardır üzerinde çalışılan ve son dönem de bizim de takipçisi olduğumuz Midyat-Estel Yolunun yapılması konusunda Sayın Başbakanımız bizlere daha Midyat’tayken müjdeyi verdi. İnşallah en kısa zamanda bunun çalışmalarına başlanır.

 

 

Kaynak:Sizinmedya

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM