ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

AFRİN 'ZEYTİN DALI HAREKATI' AÇIKLAMASI

Afrin  'Zeytin Dalı Harekatı' Açıklaması14 Şubat 2018 Çarşamba 07:53

.

    Midyat Belediye Başkanımız Şehmus Nasıroğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Türkiye'nin güvenliği için Afrin bölgesinde yürüttüğü 'Zeytin Dalı Harekatı'nın en kısa sürede başarıya ulaşmasını temenni ettiklerini vurgulayarak, "Şehitlerimize rahmet, ailelerine sabır diliyorum" dedi.

  Türkiye'nin güvenliği için gerekli olan "Zeytin Dalı Harekatı"nın desteklenmesi gerektiğini bildiren Başkan Nasıroğlu, harekatın, Türkiye'nin geleceğini hayati anlamda etkileyecek oluşumları ve emperyalist güçlerin oyunlarını bertaraf etmeye yönelik zorunlu bir operasyon olduğunu kaydetti. İnşallah en kısa zamanda Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Mehmetçiğimiz başarıya ulaşır. Türkiye’nin güvenliği açısından çok önemli bir operasyon. Bu operasyonu yapmasaydık emperyalist ülkeler ileri ki günlerde Türkiye’yi de, nasıl ki Irak’ı, Suriye’yi aynı son bekliyorsa, bizi de aynı son bekleyecekti, bizi bölüp parçalayacaklardı. O bölünmeye, parçalanmaya karşı hükümetimizin yaptığı bütün bu hamleleri destekliyoruz, yanındayız. 15 Temmuz hain darbe planını hazırlayan kimse, Amerika'ysa ve Amerika'nın yanında duran güçler ise aynı üst akıl yine Suriye'de de var, Irak'ta da var. Aynı üst akıl onlara yaptığını bize de yapmak istiyor. Bu mevziler, o kadar hendeğin kazılması, o kadar silahın gitmesi, o kadar insanlara hiçbir çıkarı, menfaati olmamasına rağmen gelip bunları kullanmasını tek bir nedeni vardır Türkiye’yi bölmek, parçalamak. Böl, yönet mantığıdır. Bizim hükümetimizin ve devletimizin Kürt halkıyla herhangi bir problemi yok. Biz kardeşiz, dostuz, komşuyuz, etle tırnak gibi birlikte yaşayan bir toplumuz. Bizim sorunumuz Kürt halkını kullanan emperyalist güçlerin Türkiye’ye karşı, Ortadoğu halklarına karşı olan bir düşmanlığıdır. Kürtlere yönelik bir operasyon değildir. Bu terör örgütüne karşı her devletin yapması gereken bir operasyondur. Kürtler bizim kardeşimizdir. Kürtler gelsin bizim yanımızda dursun, neden Amerika’nın yanında duruyor. Biz de Kürt'üz. Biz Kürtlüğümüzle şeref de duyuyoruz. Ama sonuçta Emperyalist ülkelerin emellerine alet olmak bizim görevimiz değildir. Türkiye’nin en büyük Kürt şehri İstanbul'dur. En büyük Kürt şehri İstanbul olmasına rağmen eğer biz Kürtler olarak bu harita ve Ortadoğu parçası içerisinde Türkiye'nin değerini bilmiyorsak gelip emperyalist ülkeler bizi yönetmeye çalışırlar.

   Amerikan'ın tek bir hedefi var Ortadoğu halklarını bölüp, parçalayarak İsrail’in güvenliğini garanti altına almak ve onun içinde Kürt halkını da kullanıyor. Emperyalizmin tek bir hedefi vardır, nerde bir menfaati varsa, nerede çıkarı varsa oraya her türlü silahı yığar.

 

 

Kaynak:Sizinmedya

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM