ANA SAYFA0 482 462 29 80

Abdullah İLERİ

Yazı Boyutu :
Abdullah İLERİ
İdari Birim:Belediye Başkan Yardımcıları
Görevi:Başkan Yardımcısı
Öğrenim Durumu:Lisans
Mesleği:Diğer
Yabancı Dil:
Doğum Yılı:1955
Medeni Hali:Evli

1955 yılında  Midyat  ilçesinde  dünyaya  geldim. İlk, ortaokul ve lise eğitimini Midyat’ta tamamladım.  Sosyal Bilimler  Açık Öğretim Fakültesi mezunuyum .

1977-78  yıllarında askerlik görevimi Kıbrıs’ta yaptım.

1979 yılında yapılan sınavlar sonucunda  Midyat belediyesine memur olarak atandım. 1980 yılında Başkatip vekilliğine atandım. Aynı yıl içinde Türkiye geneli belediye meclisleri feshedilmiş olduğundan; müteakip yerel seçimlere kadar belediyedeki görevimle birlikte belediye meclis üyeliğini yaptım. Aynı zamanda belediye encümen üyesiyim.

1981 yılında  Belediye Başkatipliğine getirildim. 1984 yılındaki yerel seçimler den önce vali ve belediye başkanının onayları ile 3 aylık bir dönem için Belediye Başkan Vekilliği görevini yürüttüm. 1986-1999 yılları arasında Başkanlık makamının oluru ile Belediye Evlendirme Memuru görevini yürüttüm.

1986 yılında Bakanlar Kurulu’nun kararı ile yapılan  kadro değişikliği  üzerine Başkatiplik ünvanı Yazı İşleri Müdürü ünvanına dönüştürülmüştür. Bu tarihten itibaran halen belediye Yazı İşleri Müdürü ve aynı zamanda Personel Müdürlüğü görevini yürütmekteyim.

 Midyat ilçesine bağlı (Söğütlü, Gelinkaya, Acırlı, Yolbaşı ) Beldelerinin belediye statüsüne kavuştukları 1989 tarihi itibariyle müteakip yıllar içinde il makamı, kaymakamlık ve belediye başkanımızın onayları ile yukarıda belirtilen belediyelerde görev aldım. Söğütlü Belediyesinde 1 yıl 6 ay, Yolbaşı Belediyesinde 3 yıl, 6 ay kadar aktif olarak  çalıştım. Diğer belediyelerde  kısa süreli görevlendirildim.

Midyat belediyesinde kendi görev alanlarımda başarılı hizmetlerim vardır. Değişik belediye başkanları ve mülkiye müfettişlerinden takdirnamelerim vardır. Belediyedeki görevim süresince  kanunlar, yönetmelikler ve mevzuatlar çerçevesinde görevimi bihakkıyla hiçbir vatandaş ve personel arasında ayırım gözetmeksizin dürüstlüğü ilke edinerek görevimi sürdürmekteyim.

2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM