ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

160 İŞÇİ, HAK-İŞ'E BAĞLI HİZMET- İŞ SENDİKASI'NA ÜYE OLDU.

160 işçi, Hak-İş'e bağlı Hizmet- İş Sendikası'na üye oldu. 18 Kasım 2013 Pazartesi 09:08

.

Midyat'ta Hizmet İş Sendikası Üyeleri tanışma ve kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.     Midyat Belediyesi'nde çalışan 160 işçi, Hak-İş'e bağlı Hizmet- İş Sendikası'na üye oldu. Midyat Belediyesi’nde çalışan Hak-İş’e bağlı Hizmet- İş Sendika üyeleri tanışma ve kaynaşma yemeğinde bir araya geldi. Sendikanın Midyat’ta düzenlediği ilk tanışma ve kaynaşma yemeği geniş bir katılımla Seyfettin Güneştan Caddesi üzerinde bulunan Damak Tadı Lokantası’nda gerçekleştirildi.

     Midyat Belediye Başkan Vekili Necat Güneştan, Belediyesi Personel Müdürü Şehmus Gümüş’ün de davetli olarak katıldığı yemekte konuşan Hizmet- İş Sendikası Genel Teşkilatlanma Sekreteri Zekeriya Koca, birlikten güç doğduğunu söyledi. Midyat ilçesindeki örgütlenmede emeği geçen belediye başkanı ve belediye çalışanlarına teşekkür ettiğini söyleyen Koca, “Emekçinin bir araya geldiği ve hakkının alınacağı yerler sendikalardır. Biz sadece üyelerimizin değil, Türkiye'de çalışan tüm emekçilerin hizmetçisiyiz. Onların haklarını korumanın bizlerin vazifesi olduğuna inanıyoruz. Hak İş ve Hizmet- İş olarak bugün 108 sendika içerisinde üçüncü büyük sendika haline geldik. Hedefimiz bir numara olmak. Kendi iş kolumuzda bir numara olmaktır. Hedef koymak önemlidir, o hedefe ulaşma içinde elimizden ne geliyorsa bunları hep beraber yapacağız." diye konuştu.

    Yıllardır sendika gelmesini beklediklerini ifade eden belediye çalışanları, “Bu isteğimiz ancak yakın bir tarihte gerçekleşti. Sayın Belediye Başkanımız Şehmus Nasıroğlu’na şükran borçluyuz” dediler. Geceye ayrıca Hizmet İş Sendikası Mardin İl Başkanı Sabri Öztap, Hizmet-İş Sendikası Genel Merkez Uzmanı Zeki Özen, Bem Bir-Sen Midyat Temsilcisi Abdurrahman Yıldız, Tüm Bel-Sen Midyat Temsilcisi Zeyni Seven ve 160 belediye çalışanı katıldı

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM