ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA YÜRÜYÜŞ DÜZENLENDİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenlendi21 Temmuz 2017 Cuma 12:20

.

  Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine karşı halkın kahramanca verdiği mücadelenin birinci yılında Midyat’ta “Milli Birlik Yürüyüşü Ve Şehitleri Anma” etkinliği düzenlendi.

  Midyat Kaymakamlığı’nın organizesinde, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenlendi. Estel Atatürk Parkı’nda başlayan yürüyüş Midyat Gümüşçüler Çarşısı’na, oradan da tekrar Atatürk Parkı’na kadar yürüdü. Ellerinde Türk bayrağı taşıyan vatandaşlar, “Şehitler Ölmez vatan bölünmez” şeklinde slogan attı. Yürüyüş sırasında sık sık tekbir getiren vatandaşlar, FETÖ’ye tepki gösterdi.

  Yürüyüşe, Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin, Garnizon Komutan Vekili Yarbay Levent Kaya, Belediye Başkan Vekili Mehmet Tevfik Baysal, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, Meslek Yüksekokul Müdürü Tarık Demir, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Salih Aslan, Ak Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Atilla Yarış, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve yüzlerce vatandaş katıldı. Yürüyüşün ardından şehitler için dua edilerek Kur'an-ı Kerim okundu. Program günün ilk ışıklarına kadar demokrasi nöbetiyle devam etti.

 Burada konuşan Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin, “Kundağındaki bebeğiyle, kucağındaki çocuğuyla, annelerimiz, kardeşlerimiz sokaklara döküldüler. Tankların önüne yattılar. Kurşunlara siper oldular. Bombalara hedef oldular. Şehit düştüler. 249 tane vatan evladını toprağa verdik” dedi.

 Yürüyüşe katılan Ak Parti Midyat Belediye Meclis Üyesi Mekan Taş da, “Bu yürüyüşe katılanlarla, bu birlik ve beraberlik eşliğinde yürüdük. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.  Secde Derneği Başkanı Abdurrahim Kaplan da, “Bu şehitlerimize ne kadar teşekkür etsek de ne kadar dua etsek de azdır. Hakikaten canlarını feda ettiler bu vatan için, milleti için, dini için, ezanın susmaması için, camilerin kapanmaması için bu şehitlere tüm Midyatlılar için yürüdük” dedi. Eğitimci Murat Ölmez de, “Bu demokrasiye el koymak isteyen hainlere onlara güzel bir cevap verdik. Midyat bu konuda her zaman görevini yerine getiriyor. Biz biriz, kardeşçe birlikteyiz. Birlik ve beraberliğimizden hiçbir zaman vazgeçmeyiz. Bu vatanı hainlere bırakmayız” dedi. Öğrenci Ruken Teomay da, “15 Temmuz için, Erdoğan için yürüyüşe geldik, devletimiz için, vatanımız için, şehitlerimiz için. Şehitler olanların mekanı cennet olsun” dedi. Ev hanımı Merve Onur da, “Şehitlerimiz için yürüyoruz. Allah onlara rahmet etsin. Devletimizin, vatanımızın yanındayız. Kürtler, Türkler Araplar hepimiz kardeşiz” dedi. Öğrenci Selamet Aktaş, “Bu yürüyüş şehitlerimiz içindir. Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız” dedi. Öğrenci Sevim Çelik, “Bugün 15 Temmuz’dur. Şehitlerimiz için yürüyoruz. Allah onlara rahmet etsin. Onları unutmayacağız” dedi. Midyat İyilikseverler Derneği Başkanı Hekim Arslan da, “15 Temmuzda Türkiye halkı, tüm tankları ezdiler. O karşılarındaki zalim ve Fetö’cü teröristlerin hepsini ezdiler. Bu ezmeleriyle gururlandırdılar ve dünyaya da örnek oldular” dedi. Midyat Müftülüğü görevlisi Mehmet Sahih Gök de, “Geçen sene devlete karşı olan darbe nedeniyle bizde vatandaşlık görevimiz için buraya geldik. Yürüyüş yaptık” dedi. Ev hanımı Medine Akyüz, “ben Arabım da, Kürdüm de, Türküm de, ben üç dili de seviyorum. Şehitlerimiz için, Türkiye’miz, reisimiz Tayyip Erdoğan için geldik” dedi. Eğitimci Halil Deniz, “Allah (azze ve celle), bu milleti, afetlerden, belalardan , musibetlerden muhafaza etti. Türkiye, Suriye olmadı. Türkiye Irak olmadı. İnşallah Türkiye’nin bu kurtuluşu, tüm İslam alemi içindir. Kurtuluşun başlangıcı ve vahdetin ümmeti için” dedi. Eğitimci Alaattin Alkan da, “şimdiye kadar bayram görmüştük, biz diyorduk 19 Mayıs, 23 Nisan. Biz geliyorduk, çocuklar mutlu oluyordu. Ama bu zafer manasının nasıl çıktığını biz anladık. Çünkü geçen sene bu akşam gibi biz bunu gördük” dedi. Eğitimci Bahri Yusufoğlu, “Fetö, geçen sene Türkiye demokrasisi üzerinde silah aldı, tankları aldı, topları aldı, biz yöneteceğiz dediler. Millet bırakmadı. Bugün gibi, o zaman da millet dışarıdaydı, ilacını verdiler. Bugünde ilacını vereceğiz. İnşallah milletimizin başına bu gelmez” dedi.

 

 

Kaynak sizinmedya

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM