ANA SAYFA0 482 462 29 80
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
ANKET
YENİ DÖNEMDE BELEDİYEMİZDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR ?

MİDYAT HABER

Yazı Boyutu :

1 MİLYON TL DEĞERİNDE 4 TANE YENİ PARK İNŞA EDİLECEK

1 milyon TL değerinde 4 tane yeni park inşa edilecek21 Ekim 2015 Çarşamba 09:28

.

     Midyat Belediyesi, Cumhuriyet, Söğütlü, Sarıköy ve Yayvantepe mahallerine 1 milyon TL değerinde 4 tane yeni aile ve çocuk oyun parkı inşa edecek

  Midyat Belediyesi'nin yürüttüğü çalışmalar konusunda bir açıklama yapan Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, ailelerin dinlenebilecekleri sosyal alanlar, çocuklar içinde güvenle oyun oynayabilecekleri modern oyun gruplarıyla donatılmış yeni parklar oluşturmaya devam ettiklerini söyledi.

  Sadece yeni park yapmakla yetinmediklerini, mevcut parkları elden geçirerek revize ettiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Nasıroğlu, Cumhuriyet Mahallesi Adnan Aslan Caddesi 10 Nolu Sağlık Ocağı yanında hizmete açtıkları parkın çocuk oyun aletleri, fitness aletleri, dinlenme ve yürüyüş alanlarıyla geniş bir kitleye hitap ettiğini kaydetti.  

   Nasıroğlu, ayrıca, Söğütlü, Sarıköy ve Yayvantepe Mahalleleri’nde yapımına yeni başlanan parkların da aynı standartlarda olacağını ve tamamlandığında mahallelere farklı bir renk katacağını, çocukların rahatça koşup oynayabileceği, ailelerin dinlenebileceği bir alan olarak halkın ihtiyacına cevap vereceğini ifade etti.

  Şehirde yaşayanlara göre köyde yaşayan çocukların dezavantajlı olduğunu ifade eden Nasıroğlu, “Bu durumu nispeten ortadan kaldırmak için içerisinde modern oyun gruplarının bulunduğu, çocukların güvenli bir ortamda oyun oynayabileceği, ailelerin yeşil alanı ve oturma gurupları ile nezih ve ferah bir ortamda dinlenebilecekleri park ile gençlerin boş zamanlarını spor yaparak istifade edeceği parklar kuracağız. Bu tür oyun alanları çocukların eğitiminde, sosyal ve fiziksel gelişiminde son derece önemlidir. Şehirdeki çocuk ile köydeki çocuk bizim için aynıdır ve aynı imkânlardan faydalanması için köylere yatırımlarımızı durmadan devam ettireceğiz. Belediye olarak vatandaşlarımıza hak ettikleri hizmetleri götürmek için elimizden ne gelirse yapacağız.

 

 

Kaynak:Sizinmedya

YazdırGönder
2012 - Tüm hakları saklıdır. 2012-All Rights Reserved

Yazılım: CM BİLİŞİM